Спорт - Кошарка

Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије против САД у четвртфиналу СП
СИДНЕЈ: Женска кошаркашка репрезентација Србије играће против селекције САД у четвртфиналу Светског првенства, одлучено је данас жребом у Сиднеју.
Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије победиле Француску на СП
СИДНЕЈ: Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је селекцију Француске с 68:62 (24:17, 13:15, 16:14, 15:16), у мечу последњег, 5. кола групе Б на Светском првенству у Сиднеју.
Спорт / Кошарка Јокић: Желим да будем Денверов Тим Данкан
ДЕНВЕР: Српски кошаркаш Никола Јокић, двоструки узастопни МВП НБА лиге, изјавио је да би волео да у екипи буде оно што је некада чувени Тим Данкан био у Сан Антонију.
Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије победиле Мали
СИДНЕЈ: Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Малија са 81:68, у мечу 4. кола групе Б на Светском првенству у Сиднеју.
Спорт / Кошарка Кошаркаши ФМП-а без пласмана у ФИБА Лигу шампиона
БЕОГРАД: Кошаркаши ФМП-а нису успели да се пласирају у ФИБА Лигу шампиона, пошто су вечерас у финалу квалификационог турнира у Београду поражени од данске екипе Бакен Берс 88:82 после продужетка.
Спорт / Кошарка Кошаркаши Партизана освојили четврто место у Москви
МОСКВА: Кошаркаши Партизана освојили су четврто место на ВТБ Суперкупу у Москви, пошто су поражени од Уникса 83:77 (22:23, 17:20, 21:19, 23:15).
Спорт / Кошарка Лука Дончић: Желим да постанем МВП НБА лиге
ЊУЈОРК: Кошаркаш Даласа и словеначки репрезентативац Лука Дончић изјавио је да би желео да постане најкориснији играч (МВП) у НБА лиги, преносе амерички медији.
Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије поражене од Аустралије
СИДНЕЈ: Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена је данас од селекције Аустралије резултатом 69:54 (18:10, 18:18, 17:15, 16:11) у мечу трећег кола групе Б на Светском првенству у Сиднеју.
Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије против Аустралије на Светском првенству (10.00)
СИДНЕЈ: Кошаркашице Србије и Аустралија састаће се данас у 10 сати у 3.колу Б групе Светског првенства у Сиднеју, а обе екипе у дуел улазе са скором 1-1.
Спорт / Кошарка Пораз кошаркаша Партизана од Зенита у Москви
МОСКВА: Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Зенита 81:65 у другом мечу А групе ВТБ Суперкупа у Москви
Спорт / Кошарка Тежак пораз кошаркаша Звезде од Олимпијакоса у Никозији
НИКОЗИЈА: Кошаркаши Црвене звезде доживели су тежак пораз од Олимпијакоса 94:55 (24:13, 23:24, 27:12, 20:6) на турниру у Никозији, у последњој припремној утакмици пред почетак сезоне.
Спорт / Кошарка Пораз кошаркаша Меге од Уникса на ВТБ Суперкупу
МОСКВА: Кошаркаши Меге поражени су у другом колу Б групе ВТБ Суперкупа у Москви од Уникса са 78:69 (18:17, 18:21, 23:11, 19:20).
Спорт / Кошарка Кошаркаши ФМП-а у финалу квалификација за Лигу шампиона
БЕОГРАД: Кошаркаши ФМП-а пласирали су се у финале квалификационог турнира у Београду за пласман у ФИБА Лигу шампиона, пошто су вечерас у полуфиналу савладали чешку Опаву 92:76 (21:17, 22:24, 27:19, 22:16).
Спорт / Кошарка Српске кошаркашице савладале Јапан на Светском првенству
СИДНЕЈ: Кошаркашице Србије забележиле су победу на Светском превенству у Сиднеју, пошто су у другом колу групе Б победиле Јапан 69:64 (24:9, 14:25, 16:12, 15:18).
Спорт / Кошарка Кошаркаши Партизана победили Локомотиву Кубањ на ВТБ Суперкупу
МОСКВА: Кошаркаши Партизана савладали су вечерас Локомотиву Кубањ са 92:70 (21:18, 20:14, 25:18, 26:20), на ВТБ Суперкупу у Москви.
Спорт / Кошарка Кошаркашице Србије на старту Светског првенства изгубиле од Канађанки
СИДНЕЈ:  Кошаркашице Србије изгубиле су данас од Канаде 67:60 у првој утакмици на Светском првенству у Сиднеју.
Спорт / Кошарка ФМП савладао Бреоган у квалификацијама за Лигу шампиона
БЕОГРАД: Кошаркаши ФМП из Железника савладали су вечерас у дворани "Александар Николић" шпански Бреоган са 76:64 (20:17, 12:17, 23:13, 21:17) на старту квалификација за ФИБА Лигу шампиона.
Спорт / Кошарка Митровић: Амбиције јасне, чека нас најтежа сезона
БЕОГРАД: „Нова сезона доноси нове изазове, али мислим да ће следећа да буде најтрежа последњих година откад смо доминантни у АБА лиги и Србији”, изјавио је кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић.
Спорт / Кошарка Недовић: Спреман сам да будем лидер Звездиног тима
БЕОГРАД: Знам шта се од мене очекује, спреман сам да будем лидер тима, имам довољно искуства за то, припремам се у глави за све што следи и једва чекам, рекао је нови-стари кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић.
Спорт / Кошарка Бодирога: Дошло је време да Евролигу подигнемо на виши ниво
БАРСЕЛОНА, 21. септембра (Тањуг) - Нови председник Евролиге Дејан Бодирога изјавио је да ће покушати да ову организацију подигне на виши ниво, саопштено је данас.