Завршен пролећни део такмичења у већини војвођанских лига

Одиграно је пето коло пролећног дела лигашких такмичења војвођанских лига, које је у већини било и последње за овај део сезоне.
sah pixabay
Фото: pixabay.com

Лиге се настављају шестим колом 9. септембра. Екипе у Банатској лиги север и Севернобанатској лиги имају да одиграју још један меч, будући да је у овим лигама друго коло, као и сва наредна, било одложено и игра се са недељу дана закашњења. Такође, лиге у којима има више од 10 клубова, а то су Сремска (11), Јужнобанатска (13) и Новосадска (13), одиграће и шесто коло у пролећном делу сезоне у недељу, 17. јуна.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 5. кола: Сутјеска (Бачко Добро Поље) – Херцеговац (Гајдобра) 1,5:4,5, Бачка Паланка – Ченејац 1 (Ченеј) 5:1, Темерин – Србобран 2:4, Анпасан (Нови Сад) – Детелинара (Нови Сад) 3:3, Младеново – Младост (Бачки Петровац) 3,5:2,5.

Пласман после 5. кола: 1. Херцеговац 12 (19,5), 2. Младеново 12 (18), 3. Србобран 10 (18), 4. Бачка Паланка 8 (18,5), 5. Младост 8 (17,5), 6. Детелинара 7 (15), 7. Ченејац 1 7 (11,5), 8. Анпасан 4 (14), 9. Сутјеска 2 (10,5), 10. Темерин 0 (7,5).

Бачка лига Суботица

Резултати 5. кола: Раванградске ајкуле (Сомбор) – Пензионер (Суботица) 2:4, Вулкан Протектор (Апатин) – Врбас 3:3, Омладинац (Куцура) – „Лајош Шеги“ (Бајша) 1,5:4,5, БТШК (Бачка Топола) – Хајдук (Кула) 3:3, „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) – Бездан 2,5:3,5.

Пласман после 5. кола: 1. „Лајош Шеги“ 13 (20), 2. Омладинац 12 (17), 3. Вулкан Протектор 11 (18), 4. Пензионер 10 (18), 5. БТШК 7 (14,5), 6. Врбас 5 (14), 7. Раванградске ајкуле 4 (12), 8. Бездан 3 (12,5), 9. Хајдук 3 (12,5), 10. „Жаки Јозеф“ 1 (11,5).

Банатска лига север

Резултати 4. кола: Пролетер (Чока) – Русанда (Меленци) 4:2, Младост (Бочар) – Нафтагас 2 (Елемир) 2:4, Јединство (Нови Бечеј) – Раднички (Кикинда) 2:4, Младост (Банатски Деспотовац) – Напредак (Честерег) 4:2, Билећанин (Сечањ) – Пролетер (Зрењанин) 3:3.

Пласман после 4. кола: 1. Младост (БД) 9 (14,5), 2. Нафтагас 2 7 (13,5), 3. Раднички 7 (13,5), 4. Пролетер (Чо) 7 (12,5), 5. Билећанин 6 (13), 6. Русанда 5 (12,5), 7. Младост (Бо) 4 (10,5), 8. Јединство 3 (11), 9. Пролетер (Зр) 2 (9,5), 10. Напредак 2 (9,5).

Банатска лига југ

Резултати 5. кола: Бела Црква – Раднички (Ковин) 3:3, Униреа (Ритишево) – Алибунар 2:4, ПАШК (Панчево) – „Бора Ивков” (Банатско Ново Село) 2:4, Банатски Карловац – „Бора Костић” (Вршац) 2:4, Ковачица – Слога (Пландиште) 3,5:2,5.

Пласман после 5. кола: 1. „Бора Костић” 15 (21), 2. „Бора Ивков” 15 (20,5), 3. Ковачица 13 (17,5), 4. Слога 8 (16), 5. Банатски Карловац 5 (14), 6. Раднички 4 (13,5), 7. Бела Црква 4 (10,5), 8. Алибунар 3 (12), 9. Униреа 2 (12,5), 10. ПАШК 1 (12,5).

Сремска лига

Резултати 5. кола: Слога (Инђија) – „Цар Урош“ (Јазак) 4,5:1,5, Хајдук (Бешка) – Срем (Сремска Митровица) 5:1, Сремац (Војка) – Шимановци 2:4, Бановци Дунав – Цемент (Беочин) 5:1, Раднички (Шид) – Једнота (Шид) 6:0*, Словен 2 (Рума) је био слободан.

Пласман после 5. кола: 1. Слога 13 (20), 2. Хајдук 9 (17), 3. Раднички 9 (16), 4. Бановци Дунав 9 (16), 5. „Цар Урош“ 6 (12), 6. Цемент 5 (12,5), 7. Словен 2 5 (12,5), 8. Сремац 4 (13), 9. Шимановци 4 (11,5), 10. Срем 4 (10), 11. Једнота 3 (9,5).

Зонска лига Срема

Резултати 5. кола: Бановци Дунав 2 – Баноштор 3:3, Бриле (Рума) – Подунавац (Белегиш) 2,5:3,5, Словен 3 (Рума) – ЛШК Лаћарак 1,5:4,5, Сремац (Черевић) – Доњи Срем (Пећинци) 3:3, Слога 2 (Инђија) – Платичево 5:1.

Пласман после 5. кола: 1. Слога 2 13 (21), 2. ЛШК 12 (19,5), 3. Бановци Дунав 10 (15,5), 4. Подунавац 7 (13,5), 5. Сремац 6 (14,5), 6. Бриле 4 (14,5), 7. Платичево 4 (11,5), 8. Баноштор 3 (13), 9. Словен 3 3 (9), 10. Доњи Срем 1 (6).

МОЛ Срем

Резултати 5. кола: Рудар (Врдник) – Борац (Велики Радинци) 2,5:3,5, Слога 3 (Инђија) – Путинци 6:0, Деч је био слободан.

Пласман после 5. кола: 1. Велики Радинци 10 (15,5), 2. Деч 7 (14,5), 3. Рудар 7 (13), 4. Слога 3 4 (14), 5. Путинци 0 (3).

Севернобачка лига

Резултати 5. кола: Каравуково – Жедник (Стари Жедник) 3,5:2,5, Полет 2 (Растина) – „Миљо Вујовић“ (Црвенка) 2:4, Раднички (Торњош) – Ада 3:3, Вук-мат (Бачка Топола) – Младост (Оyаци) 6:0, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – „Милош Ракић“ (Ратково) 5:1.

Пласман после 5. кола: 1. Вук-мат 15 (23,5), 2. Полет 2 12 (17), 3. Ада 10 (17,5), 4. „Миљо Вујовић“ 10 (16,5), 5. Пригревачки ШК 9 (17), 6. Каравуково 6 (13), 7. Раднички 4 (12,5), 8. Младост 4 (11), 9. „Милош Ракић“ 3 (11), 10. Жедник 0 (10).

Јужнобачка лига

Резултати 5. кола: ШК „64“ (Нови Сад) – Прави потез (Нови Сад) 2:4, Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) – Змајево 3,5:2,5, Бубамара (Нови Сад) – Војводина (Товаришево) 3,5:2,5, Тител – Борац (Нови Сад) 4,5:1,5, Југовић 2 (Каћ) – ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) 2:4.

Пласман после 5. кола: 1. ДШК „Капабланка 1992“ 15 (19), 2. Прави потез 12 (17,5), 3. Тител 9 (18), 4. Краљица ПТТ 2 9 (15), 5. Војводина 8 (16,5), 6. Змајево 5 (14), 7. ШК „64“ 4 (16), 8. Бубамара 4 (12), 9. Југовић 2 3 (12), 10. Борац 2 (10).

Севернобанатска лига

Резултати 4. кола: Сарча (Сутјеска) – Задругар (Лазарево) 2,5:3,5, Нови Кнежевац – Младост (Лукићево) 4,5:1,5, Борац (Александрово) – Арадац 2,5:3,5, 2. Октобар (Кумане) – Златица 2:4, Петровград (Зрењанин) – Будућност 2 (Српска Црња) 4,5:1,5.

Пласман после 4. кола: 1. Арадац 10 (14,5), 2. Борац 9 (14,5), 3. 2. Октобар 6 (12,5), 4. Будућност 2 6 (12), 5. Нови Кнежевац 6 (12), 6. Златица 6 (11), 7. Петровград 4 (12), 8. Задругар 4 (11), 9. Младост 4 (10,5), 10. Сарча 2 (10).

Јужнобанатска лига

Резултати 5. кола: Спартак (Дебељача) – Избиште 1:5, „Аљехин“ (Панчево) – Агростепа (Иланџа) 2:4, Падина – Борац (Старчево) 1:5, Вултурул (Гребенац) – Кефало (Омољица) 2:3*, Баваниште – Чокот (Гудурица) 5:1, Јабука – Воја поштар (Гај) 5:1, „Бата Ћосић“ 2 (Опово) је био слободан.

Пласман после 5. кола: 1. Борац 12 (21), 2. Избиште 12 (20), 3. Падина 12 (17,5), 4. Јабука 9 (16), 5. Вултурул 6 (14), 6. Агростепа 6 (13,5), 7. Чокот 6 (12,5), 8. „Бата Ћосић“ 2 6 (10,5), 9. Кефало 4 (11), 10. Воја поштар 4 (11), 11. Баваниште 4 (10,5), 12. Спартак 4 (10), 13. „Аљехин“ 3 (10,5).

МОЛ Суботица

Резултати 5. кола: Еђшег (Мали Иђош) – Гунарош 5,5:0,5, Панонија – Горњи Брег 2:4, Сента 2 – Потисје (Кањижа) 1,5:4,5, Спартак 2 (Суботица) – ХАШК-Зрињски (Суботица) 2:4, Бачка 2 (Пачир) је била слободна.

Пласман после 5. кола: 1. Горњи Брег 12 (18,5), 2. ХАШК-Зрињски 11 (18), 3. Панонија 10 (21), 4. Еђшег 7 (15,5), 5. Потисје 7 (14,5), 6. Бачка 2 7 (11,5), 7. Спартак 2 3 (10), 8. Гунарош 0 (6,5), 9. Сента 2 0 (4,5).

МОЛ Врбас

Одигран је пролећни део првенства у овој лиги. Такмичење се наставља петим колом које се игра 9. септембра 2018. године, а парови су: Кулпин – Бач, Младост 2 (Бачки Петровац) – Борац (Обровац), Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) – Гимназијалац (Бачка Паланка), а Селенча је слободна.

МОЛ Зрењанин

Одигран је пролећни део првенства у овој лиги. Такмичење се наставља четвртим колом које се игра 9. септембра 2018. године, а парови су: Млада Лика (Банатско Карађорђево) – Јединство (Ечка), и Лехел (Мужља) – Раднички (Јаша Томић).

Новосадска лига

Резултати 5. кола: Бубамара 2 (Нови Сад) – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 2:4, Шајкаш (Шајкаш) – Пион (Бечеј) 2,5:3,5, Буковац – Јединство (Руменка) 5:1, Омладинац (Жабаљ) – Еђшег (Нови Сад) 4:2, Хајдук (Гардиновци) – Хајдук (Чуруг) 2:4, Ченејац 2 (Ченеј) – Шајкаш (Ковиљ) 3:3, Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) је био слободан.

Пласман после 5. кола: 1. Омладинац 13 (22), 2. Еђшег 12 (17,5), 3. Хајдук (Чу) 10 (17), 4. „Михаил Таљ“ 10 (16), 5. Пион 10 (14,5), 6. Буковац 9 (18,5), 7. Шајкаш (Ша) 7 (15), 8. Јединство 6 (12,5), 9. Хајдук (Га) 4 (9,5), 10. Шајкаш (Ко) 3 (12,5), 11. Ченејац 2 1 (7), 12. Бубамара 2 0 (10), 13. Пензионер Недељко Рудић 0 (8).

Ива Узелац

EUR/RSD 118.0313
Најновије вести