У току је јесења сезона у свим војвођанским лигама за ову годину

Бачка лига – Нови Сад
sah
Фото: pixabay.com

Резултати 7. кола: Бачка Паланка – Анпасан (Нови Сад) 4:2, Младост (Бачки Петровац) – Ченејац (Ченеј) 2,5:3,5, Прави потез (Нови Сад) – Темерин 3,5:2,5, Србобран – ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) 4:2, Херцеговац (Гајдобра) – Детелинара (Нови Сад) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. Бачка Паланка 19 (28), 2. Србобран 16 (26,5), 3. Херцеговац 12 (23), 4. Анпасан 10 (22,5), 5. Детелинара 9 (23,5), 6. Ченејац 7 (19,5), 7. Младост 7 (19), 8. Прави потез 7 (17), 9. ДШК „Капабланка 1992“ 6 (18), 10. Темерин 6 (13).

Бачка лигаСуботица

Резултати 7. кола: Хајдук (Кула) – Врбас 3,5:2,5, Бездан – Пензионер (Суботица) 3:3, БТШК (Бачка Топола) – Вук-мат (Бачка Топола) 2:4, Омладинац (Куцура) – „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) 3,5:2,5, „Лајош Шеги“ (Бајша) – Вулкан Протектор (Апатин) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. Хајдук 19 (26,5), 2. „Лајош Шеги“ 16 (26,5), 3. Вук-мат 15 (28,5), 4. Вулкан Протектор 11 (22), 5. „Жаки Јозеф“ 10 (20), 6. Омладинац 9 (21,5), 7. БТШК 8 (17,5), 8. Бездан 5 (17), 9. Пензионер 4 (18), 10. Врбас 1 (12,5).

Банатскалига север

Резултати 7. кола: Билећанин (Сечањ) – Пролетер (Чока) 3:3, Будућност (Српска Црња) – Пролетер (Зрењанин) 2,5:3,5, Младост (Банатски Деспотовац) – Раднички (Кикинда) 3:3, Русанда (Меленци) – Нафтагас 2 (Елемир) 3:3, Борац (Александрово) – Јединство (Нови Бечеј) 2:4.

Стање после 7. кола: 1. Пролетер (Чо) 17 (27), 2. Јединство 13 (23,5), 3. Русанда 12 (25), 4. Раднички 12 (23), 5. Пролетер (Зр) 11 (22), 6. Нафтагас 2 9 (23), 7. Билећанин 8 (21,5), 8. Младост 8 (19), 9. Будућност 3 (14), 10. Борац 0 (12).

Банатскалига југ

Резултати 7. кола: „Бора Костић” (Вршац) – Слога (Пландиште) 4,5:1,5, Алибунар – Ковачица 3:3, Борац (Старчево) – Бела Црква 4,5:1,5, Избиште – Униреа (Ритишево) 1,5:4,5, ПАШК (Панчево) – Раднички (Ковин) 3,5:2,5.

Стање после 7. кола: 1. Борац 21 (28,5), 2. ПАШК 18 (26), 3. „Бора Костић” 13 (25,5), 4. Раднички 13 (25), 5. Ковачица 9 (20,5), 6. Униреа 8 (22), 7. Слога 7 (20,5), 8. Алибунар 6 (18), 9. Бела Црква 3 (14,5), 10. Избиште 0 (9,5).

Сремска лига

Резултати 7. кола: Стара Пазова – „Цар Урош“ (Јазак) 3,5:2,5, ЛШК Лаћарак – Хајдук (Бешка) 1,5:4,5, Раднички (Шид) – Цемент (Беочин) 3,5:2,5, Шимановци – Срем (Сремска Митровица) 3,5:2,5, Бановци Дунав (Стари Бановци) – Сремац (Војка) 2:4.

Стање после 7. кола: 1. Сремац 15 (25), 2. Стара Пазова 13 (24), 3. Бановци Дунав 12 (22), 4. „Цар Урош“ 11 (23), 5. Хајдук 10 (21,5), 6. Цемент 9 (20,5), 7. ЛШК Лаћарак 8 (19), 8. Шимановци 8 (18,5), 9. Срем 7 (20), 10. Раднички 4 (16,5).

Зонска лига Срема

Резултати 7. кола: Бриле (Рума) – Словен 2 (Рума) 1:5, Деч – Борац (Велики Радинци) 2:4, Једнота (Шид) – Бановци Дунав 2 (Стари Бановци) 0:6, Платичево – Баноштор 3,5:2,5, Подунавац (Белегиш) – Слога 2 (Инђија) 2,5:3,5.

Стање после 7. кола: 1. Словен 2 21 (30), 2. Слога 2 21 (30), 3. Подунавац 13 (28), 4. Платичево 12 (23), 5. Бановци Дунав 2 11 (23,5), 6. Баноштор 6 (22,5), 7. Борац 6 (18), 8. Бриле 6 (17,5), 9. Деч 4 (17,5), 10. Једнота 0 (0).

МОЛ Срем

Резултати 6. кола: Словен 3 (Рума) – Рудар (Врдник) 5:1, Сирмијум (Сремска Митровица) – Доњи Срем (Пећинци) 4,5:1,5, Слога 3 (Инђија) – Бановци Дунав 3 (Стари Бановци) 5,5:0,5, Сремац 2 (Војка) – Путинци 6:0.

Стање после 6. кола: 1. Сирмијум 18 (28), 2. Словен 3 15 (25), 3. Сремац 2 12 (23,5), 4. Рудар 10 (19,5), 5. Слога 3 7 (18,5), 6. Бановци Дунав 3 6 (15), 7. Доњи Срем 3 (14,5), 8. Путинци 0 (0).

Севернобачка лига

Резултати 7. кола: Горњи Брег – „Милош Ракић“ (Ратково) 4:2, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Полет 2 (Растина) 4,5:1,5, Ада – Бачки Брег 2:4, Младост (Оџаци) – Раванградске ајкуле (Сомбор) 2,5:3,5, „Миљо Вујовић“ (Црвенка) – Каравуково 4,5:1,5.

Стање после 7. кола: 1. Горњи Брег 19 (33), 2. Раванградске ајкуле 16 (23), 3. Пригревачки ШК 15 (23), 4. Бачки Брег 13 (22,5), 5. „Миљо Вујовић“ 12 (23), 6. Младост 9 (20), 7. Ада 7 (19,5), 8. „Милош Ракић“ 7 (18), 9. Каравуково 3 (14,5), 10. Полет 2 0 (13,5).

Јужнобачка лига

Резултати 7. кола: Војводина (Товаришево) – Еђшег (Нови Сад) 5:1, Тител – Сутјеска (Бачко Добро Поље) 3,5:2,5, Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) – Змајево 3,5:2,5, Југовић 2 (Каћ) – ШК „64“ (Нови Сад) 2:4, „Михаил Таљ“ (Ветерник) – Селенча 1,5:4,5.

Стање после 7. кола: 1. Војводина 19 (31), 2. Еђшег 16 (24,5), 3. Тител 13 (24​), 4. Краљица ПТТ 2 12 (22), 5. ШК „64“ 11 (24​), 6. Југовић 2 10 (18,5​), 7. Селенча 9 (19​), 8. Сутјеска 1 7 (20), 9. „Михаил Таљ“ 3 (14,5​), 10. Змајево 1 (12,5).

Севернобанатска лига

Резултати 8. кола: Лехел (Мужља) – Сарча (Сутјеска) 2,5:3,5, Златица – Нови Кнежевац 2,5:3,5, Младост (Лукићево) – Јединство (Ечка) 5:1, 2. октобар (Кумане) – Петровград (Зрењанин) 3:3, Задругар (Лазарево) – Арадац 1,5:4,5, Напредак (Честерег) је био слободан.

Стање после 8. кола: 1. Младост 18 (25), 2. Арадац 17 (27,5), 3. Напредак 16 (26,5), 4. Петровград 14 (26), 5. Задругар 13 (22,5), 6. Нови Кнежевац 13 (22), 7. Сарча 7 (21,5), 8. Златица 7 (20,5), 9. 2. октобар 6 (19), 10. Лехел 1 (16), 11. Јединство 1 (11,5).

Јужнобанатска лига

Резултати 9. кола: Падина – „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) 2,5:3,5, Банатски Карловац – Раднички 2 (Ковин) 5,5:0,5, Јабука – Вултурул (Гребенац) 5:1, „Аљехин“ (Панчево) – Кефало (Омољица) 2,5:3,5, Агростепа (Иланџа) – Воја поштар (Гај) 5:1, Спартак (Дебељача) – „Бата Ћосић“ 2 (Опово) 0,5:5,5, Чокот (Гудурица) – Баваниште 3,5:2,5.

Стање после 9. кола: 1. Банатски Карловац 27 (45,5), 2. Јабука 22 (38​), 3. „Светозар Глигорић“ 2 22 (34,5​), 4. Вултурул 19 (32), 5. Агростепа 17 (31), 6. „Бата Ћосић“ 2 16 (31,5​), 7. Падина 15 (31​), 8. Чокот 11 (23), 9. Кефало 7 (23,5​), 10. Воја поштар 7 (18), 11. Раднички 2 7 (17,5​), 12. Спартак 6 (20), 13. Баваниште 6 (17,5​), 14. „Аљехин“ 1 (15​).

МОЛ Суботица

Резултати 7. кола: Раднички (Торњош) – Жедник (Стари Жедник) 3,5:2,5, Сента 2 – Панонија 1,5:4,5, Бачка 2 (Пачир) – Вук-мат 2 (Бачка Топола) 3,5:2,5, ХАШК-Зрињски (Суботица) – Потисје (Кањижа) 4:2, Гунарош – Еђшег (Мали Иђош) 3:3, Горњи Брег 2 – Алекса Шантић 4:2, Липар – Спартак 2 (Суботица) 2,5:3,5, Потисје 2 (Кањижа) је било слободно, а Сивац није парован.

Стање после 7. кола: 1. Раднички 19 (26), 2. Панонија 18 (30), 3. Бачка 2 14 (24), 4. ХАШК-Зрињски 12 (24,5), 5. Вук-мат 2 12 (22), 6. Спартак 2 11 (20), 7. Горњи Брег 2 10 (22), 8. Сента 2 10 (21), 9. Жедник 9 (24,5), 10. Потисје 9 (21,5), 11. Еђшег 9 (20,5), 12. Гунарош 8 (18,5), 13. Алекса Шантић 8 (18), 14. Липар 4 (18,5), 15. Потисје 2 4 (10,5), 16. Сивац 2 (8,5).

МОЛ ВрбасБачка Паланка

Резултати 6. кола: Кулпин – Велемајстор (Апатин) 3,5:2,5, Бачка Паланка 2 – Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) 3:3, Борац 2017 (Обровац) – Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) 2:4, Младост 2 (Бачки Петровац) – Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) 2:4.

Стање после 6. кола: 1. Гимназијалац 1 16 (29), 2. Борац 2017 12 (22,5​), 3. Бачка Паланка 2 10 (17), 4. Кулпин 9 (18,5), 5. Сутјеска 2 7 (17), 6. Гимназијалац 2 6 (14), 7. Велемајстор 4 (14​), 8. Младост 2 2 (12).

Новосадска лига

Резултати 7. кола: Борац (Нови Сад) – Шајкаш (Шајкаш) 3:3, Пион (Бечеј) – Буковац 2:4, Хајдук (Чуруг) – Шајкаш (Ковиљ) 3:3, Ченејац 2 (Ченеј) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 2:4, Бубамара (Нови Сад) – Омладинац (Жабаљ) 3,5:2,5, Футог – ЖШК Даме (Нови Сад) 4:2, Јединство (Руменка) – Хајдук (Гардиновци) 5,5:0,5.

Стање после 7. кола: 1. Буковац 15 (28), 2. Борац 14 (24,5), 3. Пензионер Недељко Рудић 13 (23,5), 4. Шајкаш (Ко) 12 (24), 5. Футог 11 (23,5), 6. Пион 11 (22,5), 7. Шајкаш (Ша) 11 (21), 8. Хајдук (Чу) 11 (21), 9. Ченејац 2 9 (23), 10. Омладинац 9 (18), 11. ЖШК Даме 7 (16,5), 12. Јединство 6 (20), 13. Бубамара 5 (17), 14. Хајдук (Га) 4 (8,5).

И. У.

EUR/RSD 117.5156
Најновије вести