Резултати првог кола и парови другог кола у војвођанским лигама

Бачка лига Нови Сад: Резултати 1. кола: ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Анпасан (Нови Сад) 2:4, Темерин – Детелинара (Нови Сад) 0,5:5,5, Ченејац (Ченеј) – Херцеговац (Гајдобра) 1,5:4,5, Бачка Паланка – Србобран 3,5:2,5, Младост (Бачки Петровац) – Прави потез (Нови Сад) 3,5:2,5.
sah pixabay
Фото: pixabay.com

Парови 2. кола: Анпасан (Нови Сад) – Прави потез (Нови Сад), Србобран – Младост (Бачки Петровац), Херцеговац (Гајдобра) – Бачка Паланка, Детелинара (Нови Сад) – Ченејац (Ченеј), ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Темерин.

Бачка лига Суботица

Резултати 1. кола: „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) – Врбас 4,5:1,5, Вук-мат (Бачка Топола) – Вулкан Протектор (Апатин) 2,5:3,5, Пензионер (Суботица) – „Лајош Шеги“ (Бајша) 2:4, Хајдук (Кула) – Омладинац (Куцура) 3:3, Бездан – БТШК (Бачка Топола) 2,5:3,5.

Парови 2. кола: Врбас – БТШК (Бачка Топола), Омладинац (Куцура) – Бездан, „Лајош Шеги“ (Бајша) – Хајдук (Кула), Вулкан Протектор (Апатин) – Пензионер (Суботица), „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) – Вук-мат (Бачка Топола).

Банатска лига север

Резултати 1. кола: Нафтагас 2 (Елемир) – Пролетер (Чока) 3:3, Раднички (Кикинда) – Јединство (Нови Бечеј) 3,5:2,5, Пролетер (Зрењанин) – Борац (Александрово) 5:1, Билећанин (Сечањ) – Русанда (Меленци) 3:3, Будућност (Српска Црња) – Младост (Банатски Деспотовац) 2:4.

Парови 2. кола: Пролетер (Чока) – Младост (Банатски Деспотовац), Русанда (Меленци) – Будућност (Српска Црња), Борац (Александрово) – Билећанин (Сечањ), Јединство (Нови Бечеј) – Пролетер (Зрењанин), Нафтагас 2 (Елемир) – Раднички (Кикинда).

Банатска лига југ

Резултати 1. кола: Униреа (Ритишево) – Слога (Пландиште) 3:3, Бела Црква – Раднички (Ковин) 3:3, Ковачица – ПАШК (Панчево) 2,5:3,5, „Бора Костић” (Вршац) – Избиште 5,5:0,5, Алибунар – Борац (Старчево) одложено.  

Парови 2. кола: Слога (Пландиште) – Борац (Старчево), Избиште – Алибунар, ПАШК (Панчево) – „Бора Костић” (Вршац), Раднички (Ковин) – Ковачица, Униреа (Ритишево) – Бела Црква.

Сремска лига

Резултати 1. кола: Срем (Сремска Митровица) – „Цар Урош“ (Јазак) 3:3, Цемент (Беочин) – Сремац (Војка) 3,5:2,5, Хајдук (Бешка) – Бановци Дунав (Стари Бановци) 2,5:3,5, Стара Пазова – Шимановци 5:1, ЛШК Лаћарак – Раднички (Шид) 4:2.

Парови 2. кола: „Цар Урош“ (Јазак) – Раднички (Шид), Шимановци – ЛШК Лаћарак, Бановци Дунав (Стари Бановци) – Стара Пазова, Сремац (Војка) – Хајдук (Бешка), Срем (Сремска Митровица) – Цемент (Беочин).

Зонска лига Срема

Резултати 1. кола: Баноштор – Словен 2 (Рума) 2,5:3,5, Бановци Дунав 2 (Стари Бановци) – Слога 2 (Инђија) 1,5:4,5, Борац (Велики Радинци) – Подунавац (Белегиш) 1,5:4,5, Бриле (Рума) – Платичево 2:4, Деч – Једнота (Шид) 6:0.

Парови 2. кола: Словен 2 (Рума) – Једнота (Шид), Платичево – Деч, Подунавац (Белегиш) – Бриле (Рума), Слога 2 (Инђија) – Борац (Велики Радинци), Баноштор – Бановци Дунав 2 (Стари Бановци).

МОЛ Срем

Резултати 1. кола: Сирмијум (Сремска Митровица) – Словен 3 (Рума) 4,5:1,5, Слога 3 (Инђија) – Рудар (Врдник) 3:3, Сремац 2 (Војка) – Доњи Срем (Пећинци) 4,5:1,5, Путинци – Бановци Дунав 3 (Стари Бановци) 0:6.

Парови 2. кола: Словен 3 (Рума) – Бановци Дунав 3 (Стари Бановци), Доњи Срем (Пећинци) – Путинци, Рудар (Врдник) – Сремац 2 (Војка), Сирмијум (Сремска Митровица) – Слога 3 (Инђија).

Севернобачка лига

Резултати 1. кола: Раванградске ајкуле (Сомбор) – „Милош Ракић“ (Ратково) 4:2, Бачки Брег – Каравуково 3,5:2,5, Полет 2 (Растина) – „Миљо Вујовић“ (Црвенка) 2,5:3,5, Горњи Брег – Младост (Оџаци) 5,5:0,5, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Ада 3,5:2,5.

Парови 2. кола: „Милош Ракић“ (Ратково) – Ада, Младост (Оџаци) – Пригревачки шаховски клуб (Пригревица), „Миљо Вујовић“ (Црвенка) – Горњи Брег, Каравуково – Полет 2 (Растина), Раванградске ајкуле (Сомбор) – Бачки Брег.

Јужнобачка лига

Резултати 1. кола: ШК „64“ (Нови Сад) – Еђшег (Нови Сад) 3:3, Змајево – Селенча 2:4, Сутјеска (Бачко Добро Поље) – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 4,5:1,5, Војводина (Товаришево) – Југовић 2 (Каћ) 5:1, Тител – Краљица 2 ПТТ (Петроварадин) 2:4.

Парови 2. кола: Еђшег (Нови Сад) – Краљица 2 ПТТ (Петроварадин), Југовић 2 (Каћ) – Тител, „Михаил Таљ“ (Ветерник) – Војводина (Товаришево), Селенча – Сутјеска (Бачко Добро Поље), ШК „64“ (Нови Сад) – Змајево.

Севернобанатска лига

Резултати 1. кола: Младост (Лукићево) – Лехел (Мужља) одложено, 2. октобар (Кумане) – Напредак (Честерег) 3:3, Задругар (Лазарево) – Сарча (Сутјеска) 4:2, Арадац – Нови Кнежевац 3,5:2,5, Петровград (Зрењанин) – Јединство (Ечка) 3,5:2,5, Златица је била слободна.

Парови 2. кола: Нови Кнежевац – Петровград (Зрењанин), Сарча (Сутјеска) – Арадац, Напредак (Честерег) – Задругар (Лазарево), Лехел (Мужља) – 2. октобар (Кумане), Златица – Младост (Лукићево), Јединство (Ечка) је слободно.

Јужнобанатска лига

Резултати 1. кола: Воја поштар (Гај) – „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) 2:4, Кефало (Омољица) – „Бата Ћосић“ 2 (Опово) 2:4, Вултурул (Гребенац) – Баваниште 5:1, Раднички 2 (Ковин) – Чокот (Гудурица) 5:1, Падина – Спартак (Дебељача) 3,5:2,5, Банатски Карловац – Агростепа (Иланџа) 4,5:1,5, Јабука – „Аљехин“ (Панчево) 4,5:1,5.

Парови 2. кола: „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) – „Аљехин“ (Панчево), Агростепа (Иланyа) – Јабука, Спартак (Дебељача) – Банатски Карловац, Чокот (Гудурица) – Падина, Баваниште – Раднички 2 (Ковин), „Бата Ћосић“ 2 (Опово) – Вултурул (Гребенац), Воја поштар (Гај) – Кефало (Омољица).

МОЛ Суботица

Резултати 1. кола: Панонија – Гунарош 5,5:0,5, Алекса Шантић – Бачка 2 (Пачир) 3:3, Вук-мат 2 (Бачка Топола) – Сента 2 4:2, Сивац – ХАШК-Зрињски (Суботица) 0,5:5,5, Еђшег (Мали Иђош) – Спартак 2 (Суботица) 3:3, Горњи Брег 2 – Раднички (Торњош) 2,5:3,5, Жедник (Стари Жедник) – Липар 4:2, Потисје 2 (Кањижа) – Потисје (Кањижа) 0,5:5,5.

Парови 2. кола: ХАШК-Зрињски (Суботица) – Панонија, Раднички (Торњош) – Вук-мат 2 (Бачка Топола), Потисје (Кањижа) – Жедник (Стари Жедник), Бачка 2 (Пачир) – Еђшег (Мали Иђош), Спартак 2 (Суботица) – Алекса Шантић, Сента 2 – Горњи Брег 2, Гунарош – Потисје 2 (Кањижа), Липар – Сивац.

МОЛ Врбас – Бачка Паланка

Резултати 1. кола: Бачка Паланка 2 – Кулпин 3,5:2,5, Борац (Обровац) – Велемајстор (Апатин) 5:1, Младост 2 (Бачки Петровац) – Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) 3:3, Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) – Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) 0:6.

Парови 2. кола: Кулпин – Гимназијалац 1 (Бачка Паланка), Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) – Гимназијалац 2 (Бачка Паланка), Велемајстор (Апатин) – Младост 2 (Бачки Петровац), Бачка Паланка 2 – Борац (Обровац).

Новосадска лига

Резултати 1. кола: Јединство (Руменка) – Омладинац (Жабаљ) 2:4, Пион (Бечеј) – Ченејац 2 (Ченеј) 4:2, Шајкаш (Ковиљ) – Буковац 3,5:2,5, Борац (Нови Сад) – ЖШК Даме (Нови Сад) 5:1, Футог – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 2:4, Шајкаш (Шајкаш) – Бубамара (Нови Сад) 3,5:2,5, Хајдук (Гардиновци) – Хајдук (Чуруг) 4:2.

Парови 2. кола: Омладинац (Жабаљ) – Шајкаш (Шајкаш), Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) – Пион (Бечеј), Шајкаш (Ковиљ) – Борац (Нови Сад), Буковац – Хајдук (Гардиновци), Хајдук (Чуруг) – ЖШК Даме (Нови Сад), Бубамара (Нови Сад) – Јединство (Руменка), Ченејац 2 (Ченеј) – Футог.

Ива Узелац

EUR/RSD 117.5156
Најновије вести