Резултати осмог кола и стање на табели за све војвођанске лиге

Осмим колом одиграним у суботу, односно недељу настављена су такмичења јесење сезоне у свим војвођанским лигама.
sahovska tabla ilustracija
Фото: Dnevnik.rs

У Бачкој лиги Суботица и МОЛ-у Врбас Бачка Паланка је већ одиграно и девето коло, док је у Банатској лиги југ, Севернобанатској и Јужнобанатској лиги на програму било седмо. Такмичења у свим лигама се одвијају без проблема, уз коришћење нове електронске базе података Шаховског савеза Војводине.

 

Бачка лига Нови Сад

Резултати 8. кола: Младост 1 (Бачки Петровац) – ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) 3:3, Анпасан (Нови Сад) – Бачка Паланка 1 3:3, Сутјеска 1 (Бачко Добро Поље) – Војводина (Товаришево) 3:3, Детелинара (Нови Сад) – Темерин 3:3, Прави потез (Нови Сад) – Србобран 3:3

Стање после 8. кола: 1. Младост 1 20 (32,5), 2. Србобран 14 (27,5), 3. Сутјеска 1 13 (28), 4. Војводина 12 (24,5), 5. Бачка Паланка 1 12 (24), 6. Темерин 11 (24), 7. Детелинара 10 (23), 8. Анпасан 8 (24,5), 9. „Капабланка 1992“ 2 (16,5), 10. Прави потез 2 (15,5).

 

Бачка лига Суботица

Резултати 9. кола: Горњи Брег – „Жаки Јожеф“ (Стара Моравица) 1:5, Вук-мат (Бачка Топола) – Хајдук (Кула) 2,5:3,5, Врбас – Вулкан Протектор (Апатин) 2:4, Панонија ПТК (Панонија) – Пензионер (Суботица) 2,5:3,5, Лајош Сеги“ (Бајша) – Омладинац (Куцура) 5:1, Полет (Растина) је био слободан.

Стање после 9. кола: 1. „Лајош Сеги“ 24 (38,5), 2. Пензионер 22 (34,5), 3. Панонија ПТК 16 (31), 4. Вулкан Протектор 15 (30), 5. Хајдук 14 (28), 6. Омладинац 11 (25,5), 7. Вук-мат 10 (23,5), 8. Врбас 8 (18), 9. „Жаки Јожеф“ 5 (20,5), 10. Полет 3 (11), 11. Горњи Брег 0 (9,5).

 

Банатска лига север

Резултати 8. кола: Пролетер (Чока) – Раднички (Кикинда) 3:3, Русанда (Меленци) – Јединство (Нови Бечеј) 4:2, Нафтагас 2 (Елемир) – Билећанин (Сечањ) 3:3, Пролетер (Зрењанин) – Нови Кнежевац 3:3, Напредак (Честерег) – Златица одложено.

Стање после 8. кола: 1. Раднички 15 (29), 2. Пролетер (Зр) 15 (27,5), 3. Златица 14 (24,5), 4. Билећанин 11 (27), 5. Пролетер (Чо) 11 (25,5), 6. Нафтагас 2 11 (25), 7. Русанда 9 (23,5), 8. Нови Кнежевац 7 (24,5), 9. Напредак 7 (21,5), 10. Јединство 0 (6).

 

Банатска лига југ

Резултати 7. кола: „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) – Борац (Старчево) 3:3, Ковачица – ПАШК (Панчево) 4:2, Раднички (Ковин) – Униреа (Ритишево) 4,5:1,5, Јабука – Алибунар 5:0, Банатски Карловац – „Бора Костић” (Вршац) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. „Бора Костић” 14 (25), 2. Банатски Карловац 14 (21,5), 3. „Светозар Глигорић“ 2 12 (23), 4. Ковачица 12 (21,5), 5. Борац 11 (25), 6. Униреа 11 (20,5), 7. Раднички 8 (22,5), 8. Јабука 8 (22), 9. ПАШК 4 (17), 10. Алибунар 1 (11).

 

Сремска лига

Резултати 8. кола: Стара Пазова – Бановци Дунав (Стари Бановци) 3:3, Шимановци – Слога (Инђија) 3:3, Сремац 1 (Војка) – Омладинац (Нови Бановци) 5,5:1,5, Хајдук 1973 (Бешка) – Инђија 3:3, Цемент (Беочин) – Словен 2 (Рума) 3,5:2,5.

Стање после 8. кола: 1. Стара Пазова 18 (30), 2. Шимановци 17 (25,5), 3. Инђија 14 (29), 4. Сремац 1 12 (27), 5. Бановци Дунав 12 (25,5), 6. Хајдук 1973 11 (24,5), 7. Словен 2 9 (23,5), 8. Цемент 9 (21,5), 9. Слога 4 (19,5), 10. Омладинац 1 (14).

 

Зонска лига Срема

Резултати 8. кола: Подунавац (Белегиш) – Бриле (Рума) 4:2, Младост 2 (Нова Пазова) – Раднички (Шид) 2,5:3,5, Рудар (Врдник) – Сремац 2 (Војка) 2,5:3,5, Раднички АС 1948 (Шид) – Доњи Срем (Пећинци) 5,5:0,5, Сирмиум (Сремска Митровица) – Платичево 3:3.

Стање после 8. кола: 1. Сирмиум 22 (33,5), 2. Раднички АС 1948 21 (37,5), 3. Платичево 19 (29,5), 4. Подунавац 18 (27,5), 5. Бриле 12 (24,5), 6. Раднички 9 (19), 7. Сремац 2 7 (21,5), 8. Младост 2 4 (14,5), 9. Рудар 2 (17), 10. Доњи Срем 2 (14,5).

 

Севернобачка лига

Резултати 7. кола: Бездан – Раднички (Торњош) 3:3, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Алекса Шантић 6:0, „МиљоВујовић“ (Црвенка) – Раванградске ајкуле (Сомбор) 0,5:5,5, Бачкотополски шаховски клуб (Бачка Топола) – Младост (Оyаци) 3:3, Бачки Брег – Жедник (Стари Жедник) 4,5:1,5.

Стање после 7. кола: 1. Раванградске ајкуле 21 (32,5), 2. Пригревачки ШК 21 (32), 3. Бачкотополски ШК 14 (29,5), 4. Младост 11 (26), 5–6. Жедник и Раднички са по 10 (24), 7. Бездан 9 (25,5), 8. „Миљо Вујовић“ 7 (18), 9. Бачки Брег 7 (17,5), 10. Алекса Шантић 3 (11).

 

Јужнобачка лига

Резултати 8. кола: Омладинац (Жабаљ) – Селенча 3:3, Бубамара (Нови Сад) – Југовић 2 (Каћ) 6:0, ШК „64“ (Нови Сад) – Хајдук (Чуруг) 3,5:2,5, Буковац – ШУ Футог 2,5:3,5, Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) – Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) 3:3.

Стање после 8. кола: 1. „64“ 20 (28,5), 2. Буковац 15 (31), 3–4. Хајдук и Бубамара са по 15 (29), 5. Краљица ПТТ 2 14 (27), 6. Футог 11 (25), 7. Гимназијалац 1 9 (19,5), 8. Селенча 1 5 (17,5), 9. Југовић 2 5 (16), 10. Омладинац 4 (17,5).

 

Севернобанатска лига

Резултати 7. кола: Клек – Младост (Лукићево) 6:0, 2. октобар (Кумане) – Арадац 2:4, Будућност (Српска Црња) – Младост (Банатски Деспотовац) 3:3, Борац (Александрово) – Задругар (Лазарево) 0:6.

Стање после 7. кола: 1. Задругар 18 (31), 2. Арадац 18 (26), 3. 2. октобар 9 (21), 4. Младост (БД) 9 (19,5), 5. Клек 8 (19), 6. Младост (Лу) 7 (16,5), 7. Будућност 5 (19,5), 8. Борац 3 (15,5).

 

Јужнобанатска лига

Резултати 7. кола: Слога (Пландиште) – „Аљехин“ (Панчево) 3:3, „Бата Ћосић“ 2 (Опово) – „Бора Ивков“ (Банатско Ново Село) 3:3, Бела Црква – Избиште 3:3, Агростепа (Иланџа) – Чокот (Гудурица) 4:2, Униреа 2 (Ритишево) – Спартак (Дебељача) 3:3, Кефало (Омољица) – Воја поштар (Гај) 3:3, „Петефи Шандор“ (Скореновац) – Баваниште 3,5:2,5, Раднички 2 (Ковин) је био слободан.

Стање после 7. кола: 1. Слога 17 (30), 2. „Бора Ивков“ 14 (24), 3–4. „Бата Ћосић“ 2 и „Аљехин“ по 13 (26,5), 5. Бела Црква 13 (22,5), 6. Избиште 13 (21), 7. Агростепа 12 (21,5), 8. Раднички 2 10 (21), 9. Спартак 9 (21), 10. Чокот 9 (18), 11. „Петефи Шандор“ 9 (16,5), 12. Кефало 8 (20), 13. Униреа 2 8 (16), 14. Воја поштар 7 (16,5), 15. Баваниште 4 (13).

 

МОЛ Суботица

Резултати 8. кола: Шахарт (Суботица) – Сента 2 3:3, Бачка 2 (Пачир) – Ада (Мол) 3,5:2,5, ХАШК Зрињски (Суботица) – Еђшег (Мали Иђош) 3,5:2,5, Потисје (Кањижа) – Хајдук 2 (Кула) 5,5:0,5, Гунарош је био слободан.

Стање после 8. кола: 1. Потисје 18 (29), 2. Шахарт 17 (26), 3. Еђшег 15 (24), 4. ХАШК Зрињски 13 (24,5), 5. Сента 2 9 (22,5), 6. Гунарош 8 (20,5), 7. Бачка 2 6 (17), 8. Ада 5 (20), 9. Хајдук 2 0 (7,5).

 

МОЛ Врбас Бачка Паланка

Резултати 9. кола: Змајево – Велемајстор (Апатин) 5:0, „Михаил Таљ“ (Ветерник) – Борац 2017 (Обровац) 4,5:1,5, Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) – Кулпин 1,5:4,5, „Милош Ракић“ (Ратково) – Селенча 2 6:0, Бачка Паланка – Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) 3,5:2,5, Младост 2 (Бачки Петровац) – Краљев гамбит (Бач) 2:4.

Стање после 9. кола: 1. Краљев гамбит 25 (39), 2. Кулпин 20 (35,5), 3. „Милош Ракић“ 19 (34,5), 4. Сутјеска 2 18 (33), 5. Змајево 16 (32), 6. Младост 2 14 (29,5), 7. Борац 2017 13 (30,5), 8. „Михаил Таљ“ 10 (25,5), 9. Бачка Паланка 2 10 (24,5), 10. Велемајстор 4 (17), 11. Гимназијалац 2 2 (18), 12. Селенча 2 1 (3).

 

Новосадска лига

Резултати 8. кола: Пион (Бечеј) – Хајдук (Гардиновци) 4,5:1,5, Јединство (Руменка) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 3:3, Бубамара 2 (Нови Сад) – Шајкаш (Шајкаш) 1:5, ДШК „Капабланка 1992“ 2 (Нови Сад) – Борац (Нови Сад) 3:3, Тител – Ченејац (Ченеј) 6:0, Добровољац (Степановићево) – Шајкаш (Ковиљ) 4:2, Хазардер (Нови Сад) је био слободан.

Стање после 8. кола: 1. Пион 24 (34,5), 2. Шајкаш (Ко) 18 (29,5), 3. Пензионер Недељко Рудић 16 (29,5), 4. Борац 14 (28), 5. Тител 13 (28,5), 6. „Капабланка 1992“ 2 13 (22,5), 7. Добровољац 12 (23), 8. Јединство 11 (22,5), 9. Хајдук 10 (24,5), 10. Шајкаш (Ша) 8 (22,5), 11. Ченејац 8 (17,5), 12. Бубамара 2 4 (15), 13. Хазардер 4 (7,5).

 

Ива Узелац

EUR/RSD 117.3358
Најновије вести