Почела јесења сезона у свим војвођанским лигама за 2019. годину

Бачка лига Нови Сад Резултати 6. кола: Анпасан (Нови Сад) – Херцеговац (Гајдобра) 4:2, Детелинара (Нови Сад) – Србобран 2,5:3,5, ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Прави потез (Нови Сад) 2,5:3,5, Темерин – Младост (Бачки Петровац) 1:5, Ченејац (Ченеј) – Бачка Паланка 2,5:3,5.
sah, pixabay
Фото: pixabay.com

Стање после 6. кола: 1. Бачка Паланка 16 (24), 2. Србобран 13 (22,5), 3. Херцеговац 11 (20), 4. Анпасан 10 (20,5), 5. Детелинара 8 (20,5), 6. Младост 7 (16,5), 7. ДШК „Капабланка 1992“ 6 (16), 8. Темерин 6 (10,5), 9. Ченејац 4 (16), 10. Прави потез 4 (13,5).

Бачка лига Суботица

Резултати 6. кола: Врбас – „Лајош Шеги“ (Бајша) 1,5:4,5, Вулкан Протектор (Апатин) – Омладинац (Куцура) 3:3, „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) – БТШК (Бачка Топола) 3:3, Вук-мат (Бачка Топола) – Бездан 5:1, Пензионер (Суботица) – Хајдук (Кула) 2:4.

Стање после 6. кола: 1. Хајдук 16 (23), 2. „Лајош Шеги“ 15 (23,5), 3. Вук-мат 12 (24,5), 4. Вулкан Протектор 10 (19), 5. „Жаки Јозеф“ 10 (17,5), 6. БТШК 8 (15,5), 7. Омладинац 6 (18), 8. Бездан 4 (14), 9. Пензионер 3 (15), 10. Врбас 1 (10).

Банатска лига север

Резултати 6. кола: Пролетер (Чока) – Борац (Александрово) 4:2, Јединство (Нови Бечеј) – Русанда (Меленци) 3:3, Нафтагас 2 (Елемир) – Младост (Банатски Деспотовац) 3:3, Раднички (Кикинда) – Будућност (Српска Црња) 4,5:1,5, Пролетер (Зрењанин) – Билећанин (Сечањ) 3:3.

Стање после 6. кола: 1. Пролетер (Чо) 16 (24), 2. Русанда 11 (22), 3. Раднички 11 (20), 4. Јединство 10 (19,5), 5. Нафтагас 2 8 (20), 6. Пролетер (Зр) 8 (18,5), 7. Билећанин 7 (18,5), 8. Младост 7 (16), 9. Будућност 3 (11,5), 10. Борац 0 (10).

Банатска лига југ

Резултати 6. кола: Слога (Пландиште) – ПАШК (Панчево) 2:4, Раднички (Ковин) – Избиште 5:1, Униреа (Ритишево) – Борац (Старчево) 2:4, Бела Црква – Алибунар 3:3, Ковачица – „Бора Костић” (Вршац) 3:3.

Стање после 6. кола: 1. Борац 18 (24), 2. ПАШК 15 (22,5), 3. Раднички 13 (22,5), 4. „Бора Костић” 10 (21), 5. Ковачица 8 (17,5), 6. Слога 7 (19), 7. Униреа 5 (17,5), 8. Алибунар 5 (15), 9. Бела Црква 3 (13), 10. Избиште 0 (8).

Сремска лига

Резултати 6. кола: „Цар Урош“ (Јазак) – Бановци Дунав (Стари Бановци) 3,5:2,5, Сремац (Војка) – Шимановци 3,5:2,5, Срем (Сремска Митровица) – Раднички (Шид) 3,5:2,5, Цемент (Беочин) – ЛШК Лаћарак 3:3, Хајдук (Бешка) – Стара Пазова 3,5:2,5.

Стање после 6. кола: 1. Сремац 12 (21), 2. Бановци Дунав 12 (20), 3. „Цар Урош“ 11 (20,5), 4. Стара Пазова 10 (20,5), 5. Цемент 9 (18), 6. ЛШК Лаћарак 8 (17,5), 7. Срем 7 (17,5), 8. Хајдук 7 (17), 9. Шимановци 5 (15), 10. Раднички 1 (13).

Зонска лига Срема

Резултати 6. кола: Словен 2 (Рума) – Подунавац (Белегиш) 3,5:2,5, Слога 2 (Инђија) – Платичево 4:2, Баноштор – Једнота (Шид) 6:0, Бановци Дунав 2 (Стари Бановци) – Деч 4,5:1,5, Борац (Велики Радинци) – Бриле (Рума) 2,5:3,5.

Стање после 6. кола: 1. Слога 2 18 (26,5), 2. Словен 2 18 (25), 3. Подунавац 13 (25,5), 4. Платичево 9 (19,5), 5. Бановци Дунав 2 8 (17,5), 6. Баноштор 6 (20), 7. Бриле 6 (16,5), 8. Деч 4 (15,5), 9. Борац 3 (14), 10. Једнота 0 (0).

МОЛ Срем

Резултати 5. кола: Сремац 2 (Војка) – Словен 3 (Рума) 2,5:3,5, Путинци – Слога 3 (Инђија) 0:6, Бановци Дунав 3 (Стари Бановци) – Сирмијум (Сремска Митровица) 1:5, Доњи Срем (Пећинци) – Рудар (Врдник) 2:4.

Стање после 5. кола: 1. Сирмијум 15 (23,5), 2. Словен 3 12 (20), 3. Рудар 10 (18,5), 4. Сремац 2 9 (17,5), 5. Бановци Дунав 3 6 (14,5), 6. Слога 3 4 (13), 7. Доњи Срем 3 (13), 8. Путинци 0 (0).

Севернобачка лига

Резултати 6. кола: „Милош Ракић“ (Ратково) – „Миљо Вујовић“ (Црвенка) 3:3, Каравуково – Младост (Оџаци) 2,5:3,5, Раванградске ајкуле (Сомбор) – Ада 3,5:2,5, Бачки Брег – Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) 2,5:3,5, Полет 2 (Растина) – Горњи Брег 1:5.

Стање после 6. кола: 1. Горњи Брег 16 (29), 2. Раванградске ајкуле 13 (19,5), 3. Пригревачки ШК 12 (18,5), 4. Бачки Брег 10 (18,5), 5. „Миљо Вујовић“ 9 (18,5), 6. Младост 9 (17,5), 7. Ада 7 (17,5), 8. „Милош Ракић“ 7 (16), 9. Каравуково 3 (13), 10. Полет 2 0 (12).

Јужнобачка лига

Резултати 6. кола: Еђшег (Нови Сад) – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 3,5:2,5, Селенча – Југовић 2 (Каћ) 2:4, ШК „64“ (Нови Сад) – Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) 5,5:0,5, Змајево – Тител 1:5, Сутјеска (Бачко Добро Поље) – Војводина (Товаришево) 2:4.

Стање после 6. кола: 1. Војводина 16 (26), 2. Еђшег 16 (23,5), 3. Тител 10 (20,5​), 4. Југовић 2 10 (16,5​), 5. Краљица ПТТ 2 9 (18,5), 6. ШК „64“ 8 (20​), 7. Сутјеска 1 7 (17,5), 8. Селенча 6 (14,5​), 9. „Михаил Таљ“ 3 (13​), 10. Змајево 1 (10).

Севернобанатска лига

Резултати 7. кола: Арадац – 2. октобар (Кумане) 3,5:2,5, Петровград (Зрењанин) – Младост (Лукићево) 2,5:3,5, Јединство (Ечка) – Златица 1,5:4,5, Нови Кнежевац – Лехел (Мужља) 4,5:1,5, Сарча (Сутјеска) – Напредак (Честерег) 2,5:3,5, Задругар (Лазарево) је био слободан.

Стање после 7. кола: 1. Напредак 16 (26,5), 2. Младост 15 (21,5), 3. Арадац 14 (23), 4. Петровград 13 (23), 5. Задругар 13 (21,5), 6. Нови Кнежевац 10 (18,5), 7. Златица 7 (18), 8. 2. октобар 5 (16), 9. Сарча 4 (18), 10. Лехел 1 (13,5), 11. Јединство 1 (10,5).

Јужнобанатска лига

Резултати 8. кола: „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) – Чокот (Гудурица) 3,5:2,5, Баваниште – Спартак (Дебељача) 5:1, „Бата Ћосић“ 2 (Опово) – Агростепа (Иланџа) 2,5:3,5, Воја поштар (Гај) – „Аљехин“ (Панчево) 5:1, Кефало (Омољица) – Јабука 2,5:3,5, Вултурул (Гребенац) – Банатски Карловац 2,5:3,5, Раднички 2 (Ковин) – Падина 1:5.

Стање после 8. кола: 1. Банатски Карловац 24 (40), 2. Јабука 19 (33​), 3. Вултурул 19 (31​), 4. „Светозар Глигорић“ 2 19 (31​), 5. Падина 15 (28,5​), 6. Агростепа 14 (26), 7. „Бата Ћосић“ 2 13 (26​), 8. Чокот 8 (19,5), 9. Воја поштар 7 (17​), 10. Раднички 2 7 (17​), 11. Спартак 6 (19,5), 12. Баваниште 6 (15​), 13. Кефало 4 (20​), 14. „Аљехин“ 1 (12,5​).

МОЛ Суботица

Резултати 6. кола: Алекса Шантић – Раднички (Торњош) 1,5:4,5, Панонија – Бачка 2 (Пачир) 4:2, Вук-мат 2 (Бачка Топола) – ХАШК-Зрињски (Суботица) 4:2, Спартак 2 (Суботица) – Сента 2 2:4, Потисје (Кањижа) – Горњи Брег 2 4:2, Потисје 2 (Кањижа) – Жедник (Стари Жедник) 0,5:5,5, Липар – Гунарош 1,5:4,5, Еђшег (Мали Иђош) је био слободан, а Сивац није парован.

Стање после 6. кола: 1. Раднички 16 (22,5), 2. Панонија 15 (25,5), 3. Вук-мат 2 12 (19,5), 4. Бачка 2 11 (20,5), 5. Сента 2 10 (19,5), 6. Жедник 9 (22), 7. ХАШК-Зрињски 9 (20,5), 8. Потисје 9 (19,5), 9. Еђшег 8 (17,5), 10. Спартак 2 8 (16,5), 11. Алекса Шантић 8 (16), 12. Горњи Брег 2 7 (18), 13. Гунарош 7 (15,5), 14. Липар 4 (16), 15. Сивац 2 (8,5), 16. Потисје 2 1 (7,5).

МОЛ Врбас– Бачка Паланка

Резултати 5. кола: Младост 2 (Бачки Петровац) – Кулпин 3:3, Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) – Борац 2017 (Обровац) 2:4, Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) – Бачка Паланка 2 5:1, Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) – Велемајстор (Апатин) 3:3.

Стање после 5. кола: 1. Гимназијалац 1 13 (25), 2. Борац 2017 12 (20,5​), 3. Бачка Паланка 2 9 (14), 4. Кулпин 6 (15), 5. Сутјеска 2 6 (14), 6. Велемајстор 4 (11,5​), 7. Гимназијалац 2 3 (10), 8. Младост 2 2 (10).

Новосадска лига

Резултати 6. кола: Борац (Нови Сад) – Буковац 3,5:2,5, Шајкаш (Ковиљ) – Пион (Бечеј) 3:3, Омладинац (Жабаљ) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 2:4, Шајкаш (Шајкаш) – Футог 3:3, Хајдук (Чуруг) – Бубамара (Нови Сад) 4:2, Јединство (Руменка) – Ченејац 2 (Ченеј) 2:4, ЖШК Даме (Нови Сад) – Хајдук (Гардиновци) 3:0.

Стање после 6. кола: 1. Борац 13 (21,5), 2. Буковац 12 (24), 3. Шајкаш (Ко) 11 (21), 4. Пион 11 (20,5), 5. Пензионер Недељко Рудић 10 (19,5), 6. Шајкаш (Ша) 10 (18), 7. Хајдук (Чу) 10 (18), 8. Ченејац 2 9 (21), 9. Омладинац 9 (15,5), 10. Футог 8 (19,5), 11. ЖШК Даме 7 (14,5), 12. Хајдук (Га) 4 (8), 13. Јединство 3 (14,5), 14. Бубамара 2 (13,5).

 

EUR/RSD 117.6300
Најновије вести