Финале Купа ССС: Вукашиновићева и Стефановић златни

НОВИ САД: Сања Вукашиновић (Нови Сад 1790) и Милутин Стефановић ("Чика Мата") освојили су данас златне медаље у гађању МК пушком из тростава, последњој дисциплини финала Купа Стрељачког савеза Србије малокалибарским оружјем.
seniorke-trostav-finale (1)
Фото: ССС

Другог дана финалног турнира у Новом Саду, одржано је и такмичење пиштољем средишњег паљења, у коме је најуспешнији био Давор Петровић (Барајево).

Победама на финалу Купа Вукашиновићева и Стефановић су потврдили добру форму у троставу, јер обоје су недавно, захваљујући добрим резултатима у овој дисциплини, изборили олимпијске квоте за Токио 2020. Стефановићу је олимпијску визу донело четврто место у троставу на Светском купу у Минхену, а Вукашиновићевој четврта позиција на Европским играма у Минску.

Фото: Сања Вукашиновић, фото: ССС

Вукашиновићева је данас била најуспешнија у квалификацијама, а у финалу је победила са високих 458,0 кругова, оставивши иза себе победницу прошлогодишњег Купа Андреу Арсовић (Партизан), док је треће место припало Милици Бабић (Победник).

Фото: Милутин Стефановић, фото: ССС

Милутин Стефановић је међу осам најбољих ушао са четврте позиције у квалификацијама. У финалном делу такмичења је доминирао и са 453,4 круга убедљиво славио испред колега из репрезентације Лазара Ковачевића (Јагодина 92) и Миленка Себића (Црвена звезда). 

Бранилац злата из 2018, Стеван Јовановић („Чика Мата“) је такмичење завршио у квалификацијама.

У јуниорској конкуренцији тријумфовали су Стефановићев клупски друг из „Чика Мате“ Марко Ивановић, који је тако одбранио злато освојено лане, и Лара Цанић (Ниш 1881).

У такмичењу пиштољем средишњег паљења исти резултат (552 круга) постигли су Давор Петровић (Барајево) и Димитрије Гргић (Академац), који је тријумфовао прошле године. Због већег броја центара прво место освојио је Петровић, док је Гргићу припала сребрна медаља. 

Фото: ССС

Бронзу је освојио Петар Николић (Академац). 

Финале Купа С С С МК оружјем, други дан:

МК пушка тростав (3 пута 40 метака)

Жене: 1. Сања Вукашиновић (Нови Сад 1790) 458,0, 2. Андреа Арсовић (Партизан) 455,7, 3. Милица Бабић (Победник) 441,9... Квалификације: 1. Вукашиновић 1.173, 2. Лидија Михајловић (Ниш 1881) 1.168, 3. Арсовић 1.160...

Јуниорке: 1. Лара Цанић (Ниш 1881) 1.149, 2. Невена Армуш („Чика Мата“) 1.146, 3. Марија Коларевић (Јединство, Стара Пазова 1.135.

Мушкарци, финале: 1. Милутин Стефановић („Чика Мата“) 453,4, 2. Лазар Ковачевић (Јагодина 92) 448,8, 3. Миленко Себић (Црвена звезда) 437,1... Квалификације: 1. Стеван Плетикосић („Чика Мата“) 1.175, 2. Себић 1.174, 3. Ковачевић 1.168...

Јуниори: 1. Марко Ивановић („Чика Мата“) 1.145, 2. Димитрије Гаћеша (Младост) 1.139, 3. Алекса Кукркић (Нови Београд - Ушће) 1.135...

Пиштољ средишњег паљења

Мушкарци:1. Давор Петровић (Барајево) 552 , 2. Димитрије Гргић (Академац) 552, 3. Петар Николић (Академац) 548...

EUR/RSD 117.6117
Најновије вести