Партизан после драме у полуфиналу Купа

Фудбалери Партизана пласирали су у полуфинале Купа Србије, пошто су савладали Радник, у Сурдулици. Црно-бели су били бољи ривал, али било је драматично све до краја па изабраници Сава Милошевића нису смели да се опусте.
партиѕан

Од старта утакмице ,,парни ваљак“ је исказао намеру да што пре постигне гол и тако себи олакша посао. Покретљиви су били Београђани, добро комбиновали, али великих прилика није било. Често су црно-бели и компликовали у ситуацијама када је требало једноставније завршавати акције. Али, били су бољи изабраници Сава Милошевића, конкретнији у својим намерама и фалио им је само гол.

Радник је био сабијен на своју половину и малтене није ни прелазио центар. Јак пресинг Партизана онемогућавао их је да било шта учине у нападу, евентуално угрозе Владимира Стојковића.

Прву велику прилику црно-бели су имали у 37. минуту, када је Зђелар шутирао, а његов ударац зауставио Васиљевић. Потом је припретио и Натхо, али је чувар мреже Сурдуличана поново био сигуран.

Београђани су констатно притискала ривала, често били и у његовом шеснаестерцу, али до гола нису могли. У 44. минуту велику шансу имао је и Садик, али је Васиљевић поново био сигуран. Али, иницијатива црно-белима се исплатила само мало касније, када су одличну акцију извели Натхо и Асано, а овај потоњи се уписао у стрелце.

Прекид

Готово само што је почела утакмица у Сурдулици је прекинута због спорног транспарента који су навијачи Партизана истакли на својој трибини. Све је трајало око 18 минута док присталице црно-белих нису  одлучиле да исти уклоне па је меч настављен.

Домаћи су прву велику шансу имали у 9. минуту надокнаде првог полувремена, али јеДаноски био непрецизан. Казна је стигле нешто касније када је Асано из другог покушаја успео да савлада Васиљевића и донесе убедљивих 2:0 за црно-беле.

И када се чинило да ће Београђани са сигурним вођством отићи на одмор Стаменковић је смањио на 1:2 и вратио драматику у меч.

Разгоропадили су се домаћи у наставку и врло брзо створили велику прилику коју Макарић није успео да реализује. Темпо је био одличан у других 45 минута, обе екипе су ишле по гол, задовољство је било гледати меч у Сурдулици. Асано је био врло агилан и у 59. минуту је у гол шанси, али га Кричак блокира. Нешто касније главом покушава Павловић, али непрецизно. После тога Партизан је смирио игру и намерио да из поседа дође до гола. Умало да црно-белима то пође за руком у 67. минуту, али је пласиран шут Асана зауставио Васиљевић. Исти актери били су у дуелу и мало потом, али је голман Сурдуличана поново био сигуран.

Колико су црно-бели компликовали на овом мечу видело се и у 79. минуту, када је Садик био у изгледној позицији, али одлучио да дрибла и све упропастио. Све дилеме имао је прилику да реши Витас, али је погодио пречку.

Ипак, остало је 1:2  иако је исти играч умало постигао аутогол за пенале.

И. Лазаревић

Радник Партизан 1:2 (1:2)

СУРДУЛИЦА: стадион Радника, гледалаца: 1.000. Судија: Јовановић (Београд). Стрелци: Стаменковић у 45+17. за Радник, а Асано у 45 +2 и 45+16. минуту за Партизан. Жути картони: С. Павловић, Милетић (Партизан).

РАДНИК: Васиљевић 6, Стојановић 6, Стевановић 6, Кричак 6, Јокић 6, Ђорђевић 6,5 (Георгиев 6), Костић 6, Митошевић 6, Макарић 6,5, Даноски 6,5, Павлов 6 (Стаменковић 7).

ПАРТИЗАН: Стојковић 6, Милетић 6, Витас 6,5, С. Павловић 6,5, Урошевић 6, Шћекић 6, Зђелар 6,5, Марковић 6,5, Натхо 7 (Л. Павловић), Асано 7,5, Садик 6,5 (Матић).