Коринтијанс нови шампион Бразила

САО ПАУЛО: Фудбалери Коринтијанса седми пут у клупској историји освојили су титулу шампиона Бразила, након што су победили великог ривала Флуминенсе 3:1 у Сао Паулу.
Krintijans/SEBASTIAO MOREIRA

Коринтијанс је три кола пре краја првенства стекао недостижних 10 бодова предности у односу на другопласирани Гремио и прославио другу титулу првака у последње три године.

Клуб из Сао Паула славио је над Флуминенсеом после преокрета у другом полувремену, бивши центарфор Манчестер Ситија Жо погађао је у 47. и 47, а некадашњи везиста Шахтјора Жадсон у 85. минуту и тако донели велико славље Коринтијансу. Стрелац за 14. тим првенсва био је Енрике већ у другом минуту.

На успеху Коринтијансу честитао је некада фудбалер тог клуба и један од најбољих нападача свих времена Луис Назарио де Лима Роналдо.