Спорт - Остали спортови

Спорт / Остали спортови Србија с пет адута у Словенији
Појединачно светско првенство у стоном тенису за особе са инвалидитетом одржаће се од 15. до 21. октобра у Словенији (Лашко, Цеље). Боје Србије браниће петоро такмичара који су то право стекли кроз квалификације – Борислава Перић Ранковић, Нада Матић, Зорица Попадић, Митар Паликућа и Горан Перлић, а укупно ће учествовату 325 стонотенисерки и стонотенисера, из 54 земље.
Спорт / Остали спортови Јована Прековић освојила бронзу у Токију
ТОКИО: Српска каратискиња Јована Прековић освојила је бронзану медаљу на Карате 1 Премијер лиги у Токију.
Спорт / Остали спортови Олимпијске игре младих: Сребро за Надицу Божанић
Репрезентативка Србије у теквондоу Надица Божанић освојила је у категорији до 63 килограма сребрну медаљу на Олимпијским играма младих у Буенос Ајресу.
Спорт / Остали спортови Трка планинских бицикала на Фрушкој гори
Бициклистички клуб Нови Сад овог викенда организује етапну трку планинских бициклиста “Salcano- Kyocera MTB Cup Novi Sad” на Фрушкој Гори. Старт прве етапе је у петак 12. октобра у 11 сати испред хотела „Цептор“ на Андревљу.
Спорт / Остали спортови Одржан 18. Опен Новог Сада у атлетици: Оборена два рекорда
Традиционално најбоље пионирско атлетско такмичење у Србији, Опен Новог Сада, одржано је на стадиону “Карађорђе”, у организацији Војводине.
Спорт / Остали спортови 18. Опен Новог Сада: Оборена два рекорда
Спорт / Остали спортови Украден трофеј Тур де франса Герента Томаса
ПАРИЗ: Познати бициклистички тим "Скај" саопштио да је трофеј са овогодишњег Тур де франса, који је освојио њихов такмичар Герент Томас, украден на билицклистичком шоу у Британији.
Спорт / Остали спортови Почиње екипни шампионат Србије у боксу
БЕОГРАД: Екипни шампионат Србије у боксу, са шест тимова, почиње 18. октобра у Ваљеву дуелом између домаћег Металца и Лознице.
Спорт / Остали спортови У Кикинди обележен јубилеј џудо спорта
Џудо клуб Партизан из Кикинде прославља вредан јубилеј - пола века успешног рада на популаризацији овог борилачког спорта - па су се на промоцији богато илустроване монографије “50 година џудо спорта у Кикинди“ аутора Светислава Вукмирице, у препуној свечаној сали Градске куће, окупиле све генерације спортиста, неуморних прегалаца и ентузијаста клуба, као и угледни гости из света џудоа.
Спорт / Остали спортови Олимпијскe игрe младих: Бронза за Марију Малић
Репрезентативка Србије у стрељаштву Марија Малић освојила је бронзану медаљу ваздушном пушком на Олимпијским играма младих у Буенос Ајресу.
Спорт / Остали спортови Олимпијске игре младих: Ања Цревар освојила сребро
Ања Цревеар освојила је сребрну медаљу у дисциплини 200 метара мешовито на Олимпијским играма младих у Буенос Ајресу.
Спорт / Остали спортови Хокеј: Пораз Новосађана од Загрепчана
Хокејаши Војводине поразом су стартовали у Интернационалној лиги, која окупља клубове из Србије, Хрватске и Словеније (осам тимова).
Спорт / Остали спортови Даринка Коровљев: Вежбање чува здравље, изглед је бонус
„Дошло је до извесне (р)еволуције у начину поступања према себи и свом здрављу, и начину размишљања јер све више људи вежба зато што се боље осећа, а изглед је само последица доброг стања и задовољства собом и сопственим животом, објашњава Даринка Коровљев, професор спорта и физичког васпитања, напомињући да естетика више није циљ него последица редовног вежбања, упркос тренду фотографисања ознојаних, затегнутих тела на друштвеним мрежама.
Спорт / Остали спортови Стрелцу Алекси Митровићу бронза на Олимпијади младих
БУЕНОС АЈРЕС: Стрелац Алекса Митровић освојио је бронзану медаљу првог дана такмичења на Олимпијским играма младих у Буенос Ајресу, у Аргентини.
Спорт / Остали спортови У Кајак кану Клубу Бечеј сумирали сезону
Кајак кану клуб Бечеј није масован као многи други клубови у граду, али има дугу традицију и из овог клуба су својевремено изникли многи врсни кајакаши, освајачи медаља са највећих светских такмичења, попут два Марка, Новаковића и Томићевића, Дејана Терзића или младе Биљане Релић.
Спорт / Остали спортови Хамилтон све ближи титули, славио и у Јапану
СУЗУКА: Британски возач из Мерцедеса Луис Хамилтон победио је на трци за Велику награду Јапана и додатно се приближио освајању титуле шампиона Формуле 1.
PhotoVideo
Спорт / Остали спортови Нурмагомедов одбранио титулу, туча после меча
ЛАС ВЕГАС: Руски ММА борац Хабиб Нурмагомедов победио је Ирца Конора Мекгрегора и одбранио титулу шампиона УФЦ у лакој категорији.
Спорт / Остали спортови Хамилтону пол позиција у Сузуки, Фетел тек девети
СУЗУКА: Актуелни првак и лидер у шампионату Формуле 1 Британац Луис Хамилтон освојио је пол позицију на трци за Велику награду Јапана у Сузуки.
Спорт / Остали спортови Пиперски: Врхунски услови у Русији, циљ медаља на ЕП 2019.
МОСКВА: Тренер боксерске селекције Србије Милан Пиперски изјавио је да екипа има врхунске услове на заједничким припремама са Русима у Москви и поручио да је циљ да се освоји медаља на шампионату Европе 2019. године.
Спорт / Остали спортови Врућа УФЦ увертира: Мекгрегор каснио и вређао Хабиба
ЛАС ВЕГАС: Направљена је врућа увертира за "УФЦ борбу века" између Конора Мекгрегора и Хабиба Нурмагомедова због прозивки Ирца и то после кашњења од пола сата на конференцију за медије у Лас Вегасу.