Спорт - Кошарка

Спорт / Кошарка АБА 2: Лига са 14 екипа, пет турнира, па плеј-оф
БЕОГРАД: Наредне сезоне у АБА 2 лиги за пласман у виши ранг такмичиће се 14 екипа: Борац Бањалука, Ловћен 1947, Хелиос, Младостт, МЗТ Скопље, Пелистер, Подгорица, Рогашка, Спарс, Сутјеска, Широки, Војводина, Осијек и Златибор, саопштено је из регионалног кошаркашког такмичења.
Спорт / Кошарка Вујошевић: Новица заслужио величанствен опроштај
БЕОГРАД: Бивши тренер кошаркаша Партизана Душко Вујошевић изјавио је да је крај играчке каријере Новице Величковица, у неку руку тужан, али да је дугогодишњи капитен црно-белих заслужио величанствен опроштај.
Спорт / Кошарка Партизан победио шампиона Европе
Кошаркаши Партизана савладали су актуелног шампиона Европе екипу Анадолу Ефеса резултатом 92:85 у пријатељском мечу на опроштају Новице Величковића.
Спорт / Кошарка Новица Величковић се опростио: Хвала Партизану
БЕОГРАД: Легендарни капитен Партизана Новица Величковић вечерас се званично опростио од кошарке и црно-белог дреса.
Спорт / Кошарка Кошаркашки и спортски свет опрашта се од Дуде Ивковића
БЕОГРАД: Кошаркашки и спортски свет опрошта се од легендарног кошаркашког тренера Душана Дуде Ивковића.
Спорт / Кошарка Вучић: Хвала Ивковићу за сва злата, генерације га памте
БЕОГРАД: Председник Србије Александар Вучић упутио је телеграм саучешћа поводом смрти прослављеног кошаркашког тренера Душана Дуде Ивковића.
Спорт / Кошарка Опроштајна утакмица Новице Величковића
БЕОГРАД: Легендарни капитен Партизана Новица Величковић, на вечерашњем мечу против Ефеса у Штарк арени, одиграће своју последњу утакмицу у каријери.
Спорт / Кошарка Преминуо Душан Дуда Ивковић
БЕОГРАД: Легендарни кошаркашки тренер Душан Дуда Ивковић преминуо је у 78. години.
Спорт / Кошарка Црвена звезда представила дресове за нову сезону
БЕОГРАД: Кошаркашки клуб Црвена звезда представио је нове дресове за нову сезону, а као и до сада доминирају традиционалне црвено-беле пруге, објављено је на сајту клуба.
Спорт / Кошарка Даниловић: Почињемо преговоре са Пешићем
БЕОГРАД: Прослављени стручњак Светислав Пешић први је кандидат за упражњено место селектора кошаркашке репрезентације Србије, потврдио је Тањугу председник Кошаркашког савеза Србије (КСС) Предраг Даниловић.
Спорт / Кошарка Кокошков званично није више селектор кошаркаша Србије
БЕОГРАД: Игор Кокошков више није селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије.
Спорт / Кошарка АБА: Шест тимова у плеј-офу, прва два директно у полуфиналу
БЕОГРАД: Према новом систему такмицења у АБА лиги у сезони 2021/22 пласман у плеј-оф оствариће шест најбоље пласираних екипа из лигашког дела, одлучено је не Скупштини регионалног кошаркашког такмичења.
Спорт / Кошарка Баскеташи: Држали смо се заједно, заслужено злато
ПАРИЗ: Баксеташ Србије Дејан Мајсторовић рекао је да је цео тим одиграо на виском нивоу и да је феноменалан осећај после освајања треће узастопне титутле шампиона Европе.
Спорт / Кошарка Пораз кошаркаша Партизана од Фенербахчеа у Истанбулу
ИСТАНБУЛ:  Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Фенербахчеа 89:62 у финалу припремног турнира у Истанбулу.
Спорт / Кошарка Митровић за победу Звездe против Бајерна у Минхену
МИНХЕН: Кошаркаши Црвене звезде освојили су припремни турнир Магента спорт куп у Михену, пошто су вечерас у финалу савладали домаћи Бајерн 70:68.
Спорт / Кошарка Баскеташи Србије трећи пут узастопно шампиони Европе
ПАРИЗ: Баскет селекција Србије освојила је трећу узастопну титулу шампиона Европе, пошто је вечерас у финалу првенства у Паризу савладала Литванију 20:14.
Спорт / Кошарка Партизан после три продужетка победио Монако
ИСТАНБУЛ: Кошаркаши Партизана, после три продужетка победили су Монако 120:114 у припремном мечу на турниру у Истанбулу.
Спорт / Кошарка Звезда боља од Панатинаикоса, тешка повреда Вајта
МИНХЕН: Кошаркаши Црвене звезде победили су данас грчки Пананатикос 83:55 у полуфиналном мечу на Магента спорт купу у Михену.
Спорт / Кошарка Даниловић, Бодирога, Ђорђевић и Паспаљ за Кућу славних
БЕОГРАД: Кошаркашке легенде Предраг Даниловић, Дејан Бодирога, Александар Ђорђевић, Жарко Паспаљ, као и кошаркашица Марија Вегер Демшар налазе међу кандидатима за ФИБА Кућу славних у класи 2022. године, саопштила је Међународна кошаркашка федерација (ФИБА).
Спорт / Кошарка Кошаркаш Будућности Данило Николић пуштен кући
ПОДГОРИЦА: Кошаркаш Будућности Данило Николић (28), који је колабирао током тренинга подгоричког тима, пуштен је из болнице кући.